Η ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ.email:www.taneatisthrakis.blogspot.com-email:taneatisthrakis@gmail.com. ΤΗΛ-FAX:25313-03353 KIN:6981464680

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2013

Ήττα για την Κ 20 του Πανθρακικο​ύ

Ο πρώτος εντός έδρας αγώνας του Πανθρακικού για το πρωτάθλημα Κ20 δεν στέφθηκε με επιτυχία καθώς το συγκρότημα του Νίκου Μπαχαρίδη γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2. Ο αγώνας που ήταν στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής ημέρας διεξήχθη στο Δημοτικό στάδιο Νέου Σιδηροχωρίου και συγκέντρωσε τα βλέμματα 300 φίλων του ποδοσφαίρου που ήθελαν να δούνε από κοντά τις προσπάθειες των νεαρών ποδοσφαιριστών του Πανθρακικού. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίωρο με τέρμα του Μεταξούλη για να ισοφαρίσει ο Τσανακτσόγλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Το τέρμα που χάρισε τους βαθμούς της νίκης στους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Κολοκοτρώνης στο 56ο λεπτό δίνοντας έτσι στην ομάδα του την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Πανθρακικός: Αθανασιάδης (59' Θυμιανίδης), Κούτρας, Φραγκούλης, Λειβαδιώτης, Κ. Μητρούσης, Κοσκολός, Τσανακτσόγλου (69' Καγιάογλου), Γεωργιάδης, Ζδράβος, Λίτσκας (62' Χατζηιωαννίδης)

Παναιτωλικός: Τηλεμάχου, Κωστακιώτης, Κωνσταντινόπουλος, Δημουλάς, Κοζάκης, Χαντάκιας (46' Κολοκοτρώνης), Σιώρος, Ζαρκάδας, Μεταξούλης (73' Καμμένος), Μήλιος (86’ Α. Αθανασίου), Βασιλάρης